Кога?
30 май 2024
19:00 – 21:00 часа
Къде?
бул. Александър Малинов 78
– сградата на SoftUni
За кого?
Родители, ученици и учители
КОГА?
30 май 2024 – 19:00 часа
КЪДЕ?
Бул. Александър Малинов 78 – сградата на SoftUni
За КОГО?
Родители, ученици и учители
КОГА?
30 май 2024 – 19:00 часа
КЪДЕ?
Бул. Александър Малинов 78 – сградата на SoftUni
ЗА КОГО?
Родители, ученици и учители
В края на април в София Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР) представи резултатите от своето проучване на социалните и емоционалните умения на 10- и 15-годишните ученици. Сред гостите на събитието беше и създателят на международното изследване PISA Андреас Шлайхер. „Когато говорим за социални и емоционални умения“, каза той, „става дума за кураж, смелост, съчувствие, умения да общуваме с другите хора. Именно тези умения ни правят хора в света на изкуствения интелект, но често пъти виждаме оценките, а не виждаме други неща. Целта ни е да направим невидимото видимо и да го променим.“ Напомнянето от ОИСР за важността на социално-емоционалните умения съвпада с прогнозите на световни лидери, анализиращи тенденциите в света на бизнеса.
На този фон ЧПГДН „СофтУни БУДИТЕЛ“ организира експертна панелна дискусия на тема „Изграждане на осъзнати и способни личности още от училище. Защо социално-емоционалните умения са ключови?“. Събитието е част от серията „Образование на бъдещето“.
Участниците в дискусията ще разяснят същността на социално-емоционалните умения, ще представят тяхната основополагаща роля за личностното израстване и благополучие на всеки човек в 21. век и на базата на своя опит ще очертаят мястото на тези умения в учебния процес и отвъд класната стая.
Темите на дискусията ще включват:
- Същност на социално-емоционалните умения
- Ключовите изводи от проучването на ОИСР на социално-емоционалните умения на 10- и 15-годишните ученици, включително на тези в България
- Връзката между техническите, когнитивните и социално-емоционалните умения
- Ролята на социално-емоционалните умения в процеса на личностно израстване и професионална реализация
- Основни стъпки за развиване на социално-емоционалните умения на учениците във и отвъд класната стая
ЛЕКТОРИ:
Женя Лазарова
Невроучен, основател и управител на Neuroeconomics Labs
Женя Лазарова е невроучен с опит като консултант по обществени политики и стратегии в Deloitte – Лондон и преподавател в магистърската програма по бизнес администрация на Американския университет в България. Основател и управител на Neuroeconomics Labs. Женя често говори за образованието на бъдещето с фокус върху научнообоснованите подходи за подкрепа на когнитивното и социално-емоционалното съзряване в образователна среда. Притежава докторска степен от Оксфордския университет.
Мила Иванова
Старши специалист „Управление на съдържанието и развойна дейност“ във фондация „Заедно в час“
Мила Иванова е старши специалист „Управление на съдържанието и развойна дейност“ към образователната платформа prepodavame.bg на фондация „Заедно в час“. В тази роля тя отговаря за планирането и подготвянето на ресурсите в сайта, събирането и популяризирането на добри педагогически практики, координирането на работата на авторите и провеждането на специални кампании по линия на проекта. Преди това за период от пет години тя отговаря за развойната дейност и оценката на въздействието на дейността на „Заедно в час“. Като част от третия випуск на програмата на фондацията в продължение на две години преподава английски език, предприемачество и маркетинг в Професионална гимназия по туризъм – Самоков. Има магистърска степен по история на изкуството и бизнес от Университета на Глазгоу.
Анелия Гроздева
Предприемач и сертифициран коуч по метода LEGO® SERIOUS PLAY
Анелия Гроздева е предприемач и сертифициран коуч по метода LEGO® SERIOUS PLAY. Освен това е родител на ученик в ЧПГДН „СофтУни БУДИТЕЛ“. Притежава бакалавърска степен по клинична социална работа и магистърска степен по връзки с обществеността от СУ „Св. Климент Охридски“.
Евгения Пеева-Кирова (модератор)
Изпълнителен директор на ЧПГДН „СофтУни БУДИТЕЛ“
Евгения Пеева-Кирова е изпълнителен директор на ЧПГДН „СофтУни БУДИТЕЛ“ и основател на фондация „Заедно в час“, която ръководи от 2010 до 2019 г. Работила е като бизнес анализатор в McKinsey & Company, била е и служебен заместник-министър на образованието и науката. Притежава бакалавърска степен по социални науки от Харвардския университет и магистърска степен по образователен мениджмънт от Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“. Завършила е и сертификационната програма за развиване на двигателната активност на деца със специални потребности NeuroHorizons.
Албена Боева
Учител по графичен дизайн в ЧПГДН „СофтУни БУДИТЕЛ“
Албена Боева преподава графичен дизайн на ученици от 8. до 11. клас в ЧПГДН „СофтУни БУДИТЕЛ“.
Антон Христов (ко-модератор)
Ученик в ЧПГДН „СофтУни БУДИТЕЛ“
Антон Христов е ученик в 11. клас със специалност „Дигитален бизнес“ в ЧПГДН „СофтУни БУДИТЕЛ“. През март 2024 г. той е част от групата ученици, учители и други членове на общността на „СофтУни БУДИТЕЛ“, които участват във въвеждащо тридневно обучение за принципите и практиките на оптималното учене и поведение под ръководството на експерти по невропластичност от Академията за изучаване на ума и тялото (Mind Body Studies Academy). Обучението се провежда по инициатива на ръководството на гимназията начело с Евгения Пеева-Кирова.
„Изграждане на осъзнати и способни личности още от училище“ не е просто поредното събитие в календара на ЧПГДН „СофтУни БУДИТЕЛ“, а израз на нашата визия за отключването на пълния потенциал на нашите ученици. Неслучайно при планирането на тяхното образователно преживяване ние се стремим да поддържаме баланс между трите стълба на развитие:
- Професия: практически и технологични умения
- Мислене: академични знания и когнитивни умения
- Аз и другите: социално-емоционални умения
След дискусията гостите ще имат възможност да се запознаят с част от нашия екип и да получат информация по теми като развиването на социално-емоционалните умения в рамките на учебния процес в нашата гимназия, специалностите, в които се обучават нашите ученици, условията за прием и процеса на кандидатстване.
РЕГИСТРАЦИЯ
Регистрацията за събитието е безплатна и задължителна.
След като попълните формата за регистрация, ще получите потвърждение по имейл.
* С попълването на настоящата форма вие се съгласявате с политиката за поверителност.