Нашите ученици блестят на World Scholar’s Cup: Пълен списък на постиженията

viktoria-cekova-img-clear-2-

Автор:

Виктория Цекова (IX Ж клас)

Специалност „Дизайн“

Нашите невероятни ученици за поредна година имаха възможността да участват в международното състезание по дебати – World Scholar’s Cup. На 20.01 и 21.01 те представиха себе си и постигнаха много личностни както и отборни постижения, с които ние можем единствено и само да се гордеем. След усърдни 2 месеца подготовка и много работа е време да отразим техните награди. 

  • Ана-Мария Георгиева – 🏅златен медал, 43-то място в област Writing Champions; 🥈сребърен медал, 25-то място в област Team Bowl; 🥈сребърен медал, 26-то място в област Team Debate; 🥈сребърен медал, 17-то място в област Team writing; 🥈сребърен медал, 25-то място в област Global Qualifier
  • Георги Айдарски – 🥈сребърен медал, 25-то място в област Team Bowl; 🥈сребърен медал, 68-мо място в област Writing Champions; 🥈сребърен медал в подобласт изкуство в област Challenge Medals; 🥈сребърен медал, 26-то място в област Team Debate; 🥈сребърен медал, 17-то място в област Team Writing; 🥈сребърен медал, 25-то място в област Global Qualifiers
  • Антония Динева – 🏅златен медал, 11-то място в област Debate Champions; 🥈сребърен медал, 25-то място в област Team Bowl; 🥈сребърен медал, 97-мо място в област Writing Champions; 🥈🥈два сребърни медала и 🏅един златен медал в подобласти науки и изкуство в област Challenge Medals; 🥈сребърен медал, 26-то място в област Team Debate; 🥈сребърен медал, 17-то място в област
  •  Team Writing; 🏅златен медал, 16-то място в област Champion Scholars; 🥈сребърен медал, 25-то място в област Global Qualifiers
  • Константин Николов – 🥈сребърен медал, 29-то място в област Team Bowl; 🥈сребърен медал, 99-то място в област Writing Champions; 🥈сребърен медал, 22-ро място в област Team Debate; 🥈сребърен медал, 24-то място в област Team Writing; 🥈сребърен медал, 20-то място в област Global Qualifiers
  • Тома Нешков – 🥈сребърен медал, 29-то място в област Team Bowl; 🥈сребърен медал, 76-то място в област Writing Champions; 🥈сребърен медал в подобласт литература в област Challenge Medals; 🥈сребърен медал, 22-ро място в област Team Debate; 🥈сребърен медал, 24-то място в област Team Writing; 🥈сребърен медал, 20-то място в област Global Qualifiers
  • Дамян Георгиев – 🏅златен медал, 3-то място в област Debate Champions;  🥈сребърен медал, 29-то място в област Team Bowl; 🥈сребърен медал, 69-то място в област Writing Champions; 🥈сребърен медал в подобласт литература в област Challenge Medals; 🥈сребърен медал, 22-ро място в област Team Debate; 🥈сребърен медал, 24-то място в област Team Writing; 🏅златен медал, 10-то място в област Champion Scholars; 🥈сребърен медал, 20-то място в област Global Qualifiers
  • Десислава Хубчева – 🏅златен медал, 15-то място в област Team Bowl
  • Ема Пашова – 🏅златен медал, 15-то място в област Team Bowl; 🥈сребърен медал, 78-мо място в област Debate Champions
  • Борислав Борисов – 🏅златен медал, 15-то място в област Team Bowl; 🥈сребърен медал, 112-то място в област Debate Champions; 🥈сребърен медал в подобласт история в област Challenge Medals
  • Иво Иванчев – 🥈сребърен медал, 100-тно място в област Debate Champions; 🥈сребърен медал, 26-то място в област Team Bowl; 🥈сребърен медал и 🏅🏅два златни медала в подобласти история, изкуства и социални науки в област Challenge Medals
  • Валентин Кирилов – 🥈сребърен медал, 89-то място в област Debate Champions; 🥈сребърен медал, 26-то място в област Team Bowl; 🥈сребърен медал, 10-то място в област FakeSenior
  • Елена Стоименова – 🏅златен медал, 17-то място в област Writing Champions; 🥈сребърен медал, 36-то място в област Team Debate; 🏅златен медал, 11-то в област Team Writing
  • Десислава Калъчева – 🏅златен медал, 59-то място в област Debate Champions; 🥈сребърен медал, 36-то място в област Team Debate; 🏅златен медал, 11-то в област Team Writing
  • Дениел Чурбадбийски – 🥈сребърен медал, 97-мо място в област Debate Champions; 🏅златен медал, 11-то място в област Writing Champions; 🥈сребърен медал, 36-то място в област Team Debate; 🏅златен медал, 11-то в област Team Writing
  • Калоян Коцев – 🥈сребърен медал, 117-то място в област Debate Champions; 🥈сребърен медал, 44-то място в област Team Bowl
  • Калоян Нешев – 🥈сребърен медал, 44-то място в област Team Bowl
  • Алекс Хамбаров – 🥈сребърен медал, 44-то място в област Team Bowl; 🥈сребърен медал, 70-то място в област Writing Champions; 🥈сребърен медал в подобласт история в област Challenge Medals
  • Сияна Стоянова – 🥈сребърен медал, 76-то място в област Debate Champions; 🥈сребърен медал, 36-то място в област Team Bowl; златен медал, 30-то място в област Writing Champions; 🥈сребърен медал, 29-то място в област Team Writing 
  • Елица Селенска – 🥈сребърен медал, 36-то място в област Team Bowl; 🥈сребърен медал, 29-то място в област Team Writing 
  • Йоан Топчийски – 🥈сребърен медал, 36-то място в област Team Bowl; 🥈сребърен медал, 87-мо място в област Writing Champions; 🏅златен медал в подобласт история в област Challenge Medals; 🥈сребърен медал, 29-то място в област Team Writing
  • Виктория Селенска – 🥈сребърен медал, 94-то място в област Debate Champions; 🥈сребърен медал, 30-то място в област Team Debate
  • Стефан Мутафчиев – 🥈сребърен медал, 79-то място в област Debate Champions; 🥈сребърен медал, 30-то място в област Team Debate
  • Виктор Арнаудов – 🥈сребърен медал, 116-то място в област Debate Champions; 🥈сребърен медал, 30-то място в област Team Debate
  • Виктория Цекова – 🏅златен медал, 17-то място в област Debate Champions; 🥈сребърен медал в подобласт история в област Challenge Medals; 🥈сребърен медал, 23-то място в област Team Debate 
  • Кирил Кирилов –  🏅златен медал, 28-то място в област Debate Champions; 🥈сребърен медал, 23-то място в област Team Debate 
  • Йордан Кондов – 🏅🏅🏅три златни медала в подобласти изкуство, история и социални науки в област Challenge Medals; 🥈сребърен медал, 23-то място в област Team Debate 
  • Благовеста Дякова – 🏅златен медал, 19-то място в област Team Bowl 
  • Йоана Минчева – 🏅златен медал, 19-то място в област Team Bowl 
  • Мирея Георгиева – 🏅златен медал, 19-то място в област Team Bowl; 🥈сребърен медал, 68-мо място в област Debate Champions 
  • Орлин Ризов – 🏅златен медал в подобласт история в област Challenge Medals; 🥈сребърен медал, 27-мо място в област Global Qualifiers 
  • Рая Минкова – 🥈сребърен медал, 8-мо място в област Team Challenge; 🏅златен медал, 52-ро място в област Debate Champions; 🏅златен медал, 10-то място в област Team Bowl; 🥈🥈два сребърни и 🏅златен медал в подобласти “Special Area”, изкуства и социални науки; 🏅златен медал, 14-то място в област Team Debate; 🏅златен медал, 9-то място в област Global Qualifiers 
  • Христо Дамянов – 🥈сребърен медал, 8-мо място в област Team Challenge; 🏅златен медал, 53-ро място в област Debate Champions; 🏅златен медал, 10-то място в област Team Bowl; 🥈сребърен медал, 96-то място в област Writing Champions; 🥈сребърен медал в подобласт “Special Area” в област Challenge Medals; 🏅златен медал, 14-то място в област Team Debate; 🏅златен медал, 9-то място в област Global Qualifiers
  • Егор Просянов – 🥈сребърен медал, 8-мо място в област Team Challenge; 🥈сребърен медал, 82-ро място в област Debate Champions; 🏅златен медал, 10-то място в област Team Bowl; 🥈сребърен медал, 74-то място в област Writing Champions; 🏅🏅 два златни медала в подобласт социални науки и науки в област Challenge Medals; 🏅златен медал, 14-то място в област Team Debate; 🏅златен медал, 9-то място в област Global Qualifiers
  • Карол Чънар – 🥈сребърен медал, 6-то място в област Team Challenge; 🏅златен медал, 24-то място в област Team Bowl; 🥈сребърен медал, 79-то място в област Writing Champions; 🥈🥈два сребърни медала и 🏅🏅🏅 три златни медала в подобласти “Special Area”, изкуство, социални науки, литература и науки в област Challenge Medals; 🏅 златен медал, 7-мо място в област Team Debate; 🥈сребърен медал, 19-то място в област Team Writing; 🏅златен медал в област Schools Top Scholars; 🏅златен медал, 9-то място в област Champion Scholars; 🏅златен медал, 55-то място в област Debate Champions 
  • Никола Зафиров – 🥈сребърен медал, 6-то място в област Team Challenge; 🏅златен медал, 24-то място в област Team Bowl; 🏅златен медал, 7-мо място в област Team Debate; 🥈сребърен медал, 19-то място в област Team Writing; 🏅златен медал, 21-во място в област Debate Champions; 🏅златен медал, 25-то място в област Writing Champions; 
  • Робърт Стрийтър – 🥈сребърен медал, 6-то място в област Team Challenge; 🏅златен медал, 24-то място в област Team Bowl; 🏅златен медал, 7-мо място в област Team Debate; 🥈сребърен медал, 19-то място в област Team Writing; 🏅златен медал, 34-то място в област Debate Champions; 🥈🥈🥈🥈четири сребърни медала в подобласти “Special Area”, литература, социални науки и изкуство в област Challenge Medals; 
  • Магдалена Николова – 🥈сребърен медал, 102-ро място в област Debate Champions; 🥈сребърен медал, 27-мо място в област Team Bowl; 🏅🏅два златни медала в подобласти социални науки и история в област Challenge Medals; 🏅златен медал, 11-то място в област Team Debate; 🥈сребърен медал, 25-то място в област Team Writing; 🥈златен медал, 14-то място в област Global Qualifiers
  • Лора Петрова – 🏅златен медал, 49-то място в област Debate Champions; 🥈сребърен медал, 27-мо място в област Team Bowl; 🥈сребърен медал, 64-то място в област Writing Champions; 🥈сребърен медал в подобласт изкуство в област Challenge Medals; златен медал, 11-то място в област Team Debate; 🥈сребърен медал, 25-то място в област Team Writing; 🏅златен медал, 14-то място в област Global Qualifiers
  • Виктория Боева – 🏅златен медал, 14-то място в област Debate Champions; 🥈сребърен медал, 27-мо място в област Team Bowl; 🏅златен медал, 11-то място в област Team Debate; 🥈сребърен медал, 25-то място в област Team Writing; 🏅златен медал, 14-то място в област Global Qualifiers; 🥈сребърен медал, 57-мо място в област Writing Champions; 🥈сребърен медал в подобласт история в област Challenge Medals; 🥈сребърен медал, 34-то място в област Champion Scholars
  • Виктор Руменов – 🏆 трофей, 3-то място в област Team Challenge; 🏅златен медал, 8-мо място в област Team Bowl; 🥈сребърен медал, 90-то място в област Writing Champions; 🏅🏅🏅три златни медала в подобласти изкуство, социални науки и “Special Area” в област Challenge Medals; 🏅златен медал, 10-то място в област Team Writing; 🥈сребърен медал, 17-то място в област Global Qualifiers 
  • Лора Тодорова – 🥈сребърен медал, 85-то място в област Debate Champions; 🏅златен медал, 22-ро място в област Writing Champions; 🏅златен медал, 9-то място в област Team Debate; 🥈сребърен медал, 18-то място в област Team Writing
  • Ясмин Найденова – 🥈сребърен медал, 73-то място в област Debate Champions; 🥈сребърен медал, 93-то място в област Writing Champions; 🏅златен медал, 9-то място в област Team Debate; сребърен медал, 18-то място в област Team Writing 
  • Ивайла Славова – 🏅златен медал, 6-то място в област Debate Champions; 🏅златен медал, 9-то място в област Team Debate; 🥈сребърен медал, 18-то място в област Team Writing 
  • Мартин Дойренски – 🏅златен медал, 57-мо място в област Debate Champions; 🥈сребърен медал, 37-мо място в област Теам Bowl; 🏅златен медал, 8-мо място в област Team Debate
  • Габриела Соколова – 🏅златен медал, 41-во място в област Debate Champions; 🏅златен медал, 27-мо място в област Writing Champions; 🥈сребърен медал, 37-мо място в област Теам Bowl; 🏅златен медал, 8-мо място в област Team Debate
  • Николай Колев – 🏅златен медал, 25-то място в област Debate Champions; 🥈сребърен медал, 37-мо място в област Теам Bowl; 🏅златен медал, 8-мо място в област Team Debate; 🏅златен медал в подобласт история в област Challenge Medals
  • Йоан Рахими – 🏅златен медал, 1-во място в област Asimov Award 
  • Кристиян Алексиев – 🏅златен медал, 54-то място в област Debate Champions; 🏅златен медал, 21-во място в област Team Bowl; 🏅🏅два златни медала в подобласти литература и “Special Area” в област Challenge Medals; 🥈сребърен медал, 33-то място в област Team Debate; 🥈сребърен медал, 21-во място в област Global Qualifiers 
  • Карина Младенова – 🏅златен медал, 21-во място в област Team Bowl; 🥈сребърен медал, 33-то място в област Team Debate; 🥈сребърен медал, 21-во място в област Global Qualifiers; 🏅златен медал в подобласт науки в област Challenge Medals; 🏅златен медал, 21-во място в област Writing Champions
  • Анна Китанова – 🏅златен медал, 21-во място в област Team Bowl; 🥈сребърен медал, 33-то място в област Team Debate; 🥈сребърен медал, 21-во място в област Global Qualifiers
  • Александър Женкин – 🏅златен медал, 24-то място в област Debate Champions; 🥈сребърен и 🏅златен медал в подобласти социални науки и “Special Area”; 🥈сребърен медал, 40-то място в област Champion Scholars; 🥈сребърен медал, 27-мо място в област Global Qualifiers 
  • Иван Василев – 🏅златен медал, 22-ро място в област Team Bowl; 🥈🥈два сребърни медала в подобласти история и изкуство в област Challenge Medals
  • Константин Калайджиев –  🏅златен медал, 22-ро място в област Team Bowl; 🏅златен медал в подобласт история  в област Challenge Medals
  • Васил Русев – 🏅златен медал, 22-ро място в област Team Bowl; 🥈сребърен медал в подобласт социални науки  в област Challenge Medals
  • Владислав Пенев – 🏅златен медал в подобласт изкуство в област Challenge Medals
 

Лечо Лечев

Образование

Бакалавър по Компютърно и софтуерно инженерство с професионални квалификации – „Компютърен инженер“ и „Учител“ от Технически университет София.
Магистър по Компютърна бизнес информатика с професионална квалификация – Магистър по бизнес информатика от Технически университет София.
Софтуерно инженерство – Софтуерен университет (СофтУни).
 

Професионална квалификация

Основи в икономическото информационно осигуряване – ЦПО към Информационно обслужване АД.
Database Foundations – Oracle
Cambridge ESOL Level 2 Certificate in ESOL International – Cambridge
Train the trainers – Software University
SQL – Hackerrank
 

Участие в живота на гимназията

Тийм лидер на екип Приложно програмиране, Графичен дизайн, Бизнес в база Младост.